Životní styl nás dělá jedinečným

22. 3. 2022 0 Comments

Životní styl, je bezmála velkou součástí našich životů, aniž bychom si to uvědomovali. A proč? Protože máme každý ten svůj, a to dělá naši osobu jedinečnou. Životní styl, se může kategorizovat dle různých situacích. Často do odlišného životního stylu, řadíme stravu a názory, nejčastěji názory v politické a mezilidské oblasti. Avšak životní styl máme každý svůj, a ten nás ovlivňuje v každodenním žití. Životní styl nám ovlivňuje primárně naše fyzické a psychické zdraví. Fyzické v tom slova smyslu, jak se naše tělo cítí. Jak se stravujeme, jak často se hýbeme, zda kouříme či pijeme alkohol, a jak moc se o naši fyzickou stránku staráme.

Hippies, životní styl

Není dobré, tuto část v životě zanedbávat, protože to naše tělo brzy odhalí, pokud se mu nedostává péče, kterou potřebuje. Psychické, v tom slova smyslu, jak řídíme naši mysl a jak se staráme o naši hlavu. Ideální je, být nohama na zemi, nedělat si iluze, které nemohou být skutečné, které by nám mohli způsobovat dočasně nebo trvale, stavy, které opravdu nechceme zažívat, tím myslím deprese, úzkosti a jiné psychické poruchy. To všechno jde ruku v ruce s tím, v jaké společnosti se nacházíme a jaké rodinné vzorce v sobě nosíme. Ideální pro naši hlavu je, zkoušet více druhů jogy a meditace, která nám přináší úlevu, a po pracovní stránce, nezanedbávat psychickou hygienu, která opět souvisí s tím, jak to máme v našich hlavách nastavené.

strom života

Avšak, literatura popřípadě, internetové zdroje, nám říkají, že životní styl je něco, co nás spíše od ostatních odlišuje. Mezi takové patří například: Hippies, což je životní styl, který se prezentuje svou lehkostí a bezstarostností. Lidé, kteří se hlásí k Hippies, žijí spíše z jednoho dne na druhý, snaží se si nedělat starosti z běžných situacích, které by nás za normálních okolností slušně potrápili. Mají odlišný způsob výchovy dětí, chování v mezilidských vztazích, bydlení a i stravě. Nedělají si starosti a spíše tak létají hlavou v oblacích.