Jak vybrat správnou matraci při nadváze

12. 5. 2021 0 Comments

Spousta lidí trpí obrovskými bolestmi zad jen proto, že si neumí vybrat správnou matraci. Nemusí se vám to zdát důležité, ale kvalitní spánek je nedílnou součástí vašeho života, takže když ho nemáte, tak strádáte. Nejen, že vás budou bolest záda, ale můžete mít také migrény a kvůli nedostatku spánku se obecně necítit dobře.

V případě, že máte nadváhu, tak jistě velice dobře znáte situaci, kdy se vám matrace proleží takovým způsobem, kdy už na nic nemůžete vůbec ležet. U běžných matrací je tohle naprosto normální a hlavně u běžných matrací se tak stane mnohem rychleji, než u těch speciálních. Jak si ale správně vybrat kvalitní matraci, která bude zdatně odolávat vašim kilům navíc a příjemně se na ní vyspíte?

Zde je šest rad, kterými byste se měli řídit:

· dívejte se po označení XXL, tyto matrace jsou speciálně navrženy pro vyšší hmotnost
· hledejte silnou odolnost, stabilitu a dobré ortopedické vlastnosti
· pořiďte si kvalitní rošt
· zaměřte se na výběr pěny s jádrem ze studené pěny
· zvolte chytrou matraci se dvěma ložnými plochami s různou tuhostí
· nebojte se investovat do svého zdraví.

Když dodržíte všechna tato pravidla, tak zaručeně najdete tu nejlepší plochu, na které se dokonale vyspíte. Při výběru se tedy dívejte na matrace s označením XXL, u kterých nebudete muset na kila navíc nikdy myslet.

Při výběru odolnosti si dejte pozor na to, že odolnost a tuhost jsou dva odlišné termíny. I matrace, která bude odolná nemusí být tuhá a v dnešní době existuje mnoho možností, jak se i při nadváze vyspat na měkkém a zároveň mít dostatečnou podporu páteře. Pokud máte starší postel u které se již dlouho neměnil rošt a uvažujete o koupi nové matrace, tak si nejdřív pořiďte nový, kvalitní a silný rošt na kterém se nebudete bát otočit z boku na bok.

Poslední bod je možná nejdůležitější, protože levné náhražky vám ke kvalitnímu spánku rozhodně nepomohou. Můžete si ale samozřejmě počkat na to, až u dané matrace bude jedna z akcí typu 1+1 zdarma, nebo doprava zdarma. To vám ušetří spoustu peněz a zároveň si dopřejete produkt vysoké kvality. Šetřit na svém zdraví se vám nikdy nevyplatí, a proto byste to neměli vůbec zkoušet. Navíc pokud již teď máte kvůli nekvalitní matraci zdravotní potíže, tak mi zajisté dáte za pravdu.