Zdravý životní styl jako cesta ke zdraví

4. 11. 2021 0 Comments

Většina z nás někdy řešila hubnutí. Dříve jsme se spoléhali především na poměrně drastické diety, které omezovaly velké množství potravin, a naopak upřednostňovali jednu konkrétní potravinu. Těchto drastických a mnohdy neúčinný diet je opravdu neskutečné množství. V posledních letech už naštěstí tyto diety moderní nejsou a orientujeme se spíše na zdravý životní styl.  

Co k takovému zdravému životnímu stylu, který nás dovede nejen k vysněné váze, ale také zdravému tělu a odolné psychice patří? První bodem je strava. Jídelníček každého vyznavače zdravého životního stylu by měl být pestrý a vyvážený. Klademe důraz na to, abychom měli ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, kvalitních sacharidů a tuků a také vlákniny. Základem zdravého a trvalého hubnutí je základní jednoduchá rovnice, kdy příjem kalorií musí být menší než jejich výdej. Pokud chceme s hubnutím taky vydržet, není dobré vytvořit rozdíl v této rovnici příliš velký. Zároveň nezapomínáme na dostatek všech živin a snažíme se o co nejpestřejší jídelníček. Ten by měl zahrnovat dostatek kvalitních bílkovin ve formě libového masa, ryb, vajec, dále také nesmíme zapomínat na luštěniny, které nám kromě dostatku vlákniny dodají také živočišné proteiny. Není důležité jíst vždy na 100 % bez chyby. Jednou za čas můžeme klidně zahřešit a nerozhodí to ani naši snahu o hubnutí, ani naše zdraví.  

Jídlo

Dalším důležitým faktorem zdravého životního stylu je dodržování pitného režimu. Je dobré výrazně omezit sladké limonády a džusy a nepřehánět to také s alkoholem. Základem pitného režimu by měla být čistá voda, případně doplňována neslazeným čajem, nebo voda ochucená citronem, případně trochou jiného ovoce.  

Ke zdravému životnímu stylu také neodmyslitelně patří pohyb. Nemusíte být rovnou vrcholový sportovec. Můžete si vybrat pohyb, který vás bude bavit, ať už to je silový sport, procházky, nebo plavání. Jakýkoliv pohyb se počítá, a kromě zlepšení fyzičky a růstu svalů nám také přinese dobrou náladu.  

Jóga

Posledním bodem zdravého životního stylu je péče o naší duši a psychiku. Dobrou náladu a odolnou psychiku můžeme podpořit kvalitním spánkem, zmíněnou vyváženou stravou a pohybem, ale také duševní potravou jako jsou knihy, meditace, relaxace a cvičení. Pokud udržíte všechny tyto body v rovnováze, věříme, že se váš život obrátí směrem k lepšímu a Vaše tělo a mysl vám opravdu poděkuje.