Zajímavé dobrodružství

5. 12. 2019 0 Comments

Parta dobrých lidí, nejlépe kamarádů http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/rekneme-ne-babisovu-ano/ chce něco uspořádat společně. Nebo to mohou být i kolegové z práce a jen pití alkoholu do mrtva už je nebaví. Jenže co chcete vymyslet nového?
A už jste zkusili útěk? Myslím útěkovou hru, zvanou též escape room? Že ne? Nuže ihned si najděte nejbližšího provozovatele této zábavy a vyrazte.
Pro ty, co neznají, nebo snad neví vůbec o čem je řeč, rád vysvětlím.
Ke hře nepotřebujete absolutně nic. Ani sportovní oblečení jako jinde v zahraničí, kde se to hraje skutečně „natvrdo“ a kde také dochází na překážky, které se musí zdolávat fyzicky. To však u nás asi ještě není, tak že vy se připravte na záležitost mozku, a ne tělesné kondice.Vězni v cele
Po zaplacení příslušné sumy vás někdo uvede do hry, tedy do tématu. Nejdříve to asi bylo vězení, ale to již nelze dokázat. Ovšem klidně u něj zůstaneme. Jste tedy uvedeni do hry, řekněme že jste parta zlosynů, a už vás to v kriminále nebaví. To jsou furt samé budíčky a další věci a tak dále. Někde zde ten, co vás do hry uvedl odejde a zavře za sebou dveře. Váš úkol je jednoduchý, totiž dostat se ven. Všude jsou poházené a ukryté nějaké náznaky, které vám k útěku pomohou. Vy budete jen přemýšlet. Mohou se objevit číselné zámky, kombinace všeho možného a samozřejmě logické hádanky. Ty je třeba postupně řešit, čímž se vlastně hráč, nebo přesněji herní kolektiv více přibližuje k dokončení, tedy, k útěku.
Hra samozřejmě nemusí být jen o útěku z vězení, příběhy mohou být naprosto různé, třebahledání grálu, nebo hra na agenta. Prostě je to jen na fantazii toho, kdo hru sestavil.Útěk
Nevýhoda této hry je v tom, že je na omezený čas, většinou hodina, nebo hodina a půl, takže si ji moc dlouho neužijete. Přesto však na to budete rádi vzpomínat, protože na takovou zábavu se rozhodně nezapomíná. A vezměte s sebou někdy i své děti, většina her je pro ně vhodná. Pokud ne, musí vás majitel upozornit.

4.5/5 - (2 votes)