Vyrazte na dovolenou a bude vám lépe

11. 3. 2019 0 Comments

Většina z nás dennodenně řeší existenční otázky, chodit do práce, vydělávat peníze, kupovat jídlo, šatit se, platit dětem školu a kroužky, náklady na bydlení a mnoho z nás i hypotéku na byt či dům. Pokud máme to štěstí, že nějaké peníze za měsíc i zbydou, řešíme, co s nimi. Ti zodpovědní je spoří a využívají na opravy a úpravy domu či bytu nebo koupě nového auta. Ti méně zodpovědní je utrácí za zážitky a nejrůznější dovolené, ovšem když nastane problém v domácnosti a něco se musí opravit, tak hrozí, že na to peníze nebudou.
muž u řeky
Kupodivu, ani jeden přístup není úplně ten správný, dokonce ani v případě, že se snažíme každou korunu uspořit. Pokud máme rodinu a dům, který je jako bezedná studna, je zcela pochopitelné, že chceme mít finanční rezervu, pro „strýčka příhodu“, kdybychom onemocněli a nemohli chodit do práce apod. Akorát v tomto případě na nás ta obrovská tíha zodpovědnosti dopadá jako balvan každý den silněji a silněji, denně přemýšlíme, jestli zvládneme našetřit na další úpravu, kterou jsme si naplánovali. Bohužel tento přístup není úplně nejšťastnější, protože takovéto úpravy vám za poměrně krátkou chvíli přestanou dělat radost a jediné, co vám způsobí, že začnete upadat do depresí, protože prostě neumíte vypnout. Je proto dobré, se na chvíli zastavit, vypnout a zapřemýšlet, jestli ten nový plot, který chcete postavit na začátku jara, opravdu chvíli ještě chvíli nepočká a neinvestovat tyto našetřené peníze raději do hezké dovolené .
čtení na pláž

Nemusí se jednat o předraženou dovolenou do Karibiku, stačí poodjet o pár kilometrů dál od místa bydliště a poznávat klidně jen krásy Česka, kterých je nespočet a vyjdou na pár korun, stačí se podívat na nejrůznější slevové portály. Uvidíte, že po týdnu změněného prostředí se vám bude hned lépe dýchat a budete plní načerpané energie do dalšího spoření a vydělávání peněz.