Vlna v domě

11. 4. 2021 0 Comments

Vlna je produktem tradičním, ověřeným mnoha generacemi. Vyrábíme z ní pro svůj domov lůžkoviny, doplňky a nejrůznější dekorace. Výrobky z kvalitního přírodního materiálu si ovšem zaslouží také kvalitní péči. Třeba větší čištění koberců z kategorie „peršanů“ necháme raději odborníkům. U těch, které čistíme a pereme sami postupujeme vždy podle pokynů výrobce a používáme jen přípravky určené na vlnu. Nezapomínáme, že tento materiál pereme vždy jen na 30 °C. Jinak ho vystavujeme tvorbě nevzhledných žmolků nebo zplstnatění. Při praní v pračce přepínáme na šetrný program na vlnu. Při ručním praní jsme opatrní a nikdy vlnu neždímáme. Vodu je potřeba jen opatrně vymačkat. Sušíme ve vodorovné poloze na sušáku, ne v sušičce. Za tuto péči se nám vlna odmění tím, že náš domov bude dlouho zkrášlovat, bude nás hřát i léčit!

 

sheep-4810513_960_720

 

V ložnici

Vlněné polštáře a přikrývky jsou velice dekorativní a v kontaktu s naším tělem příjemné. Nejvíce to ocení lidé, kteří trpí nějakou alergií. Nezhoršují jejich zdravotní stav, nedráždí je. Lanolin, tuk, kterým jsou vlákna ovčí vlny obalena, zajišťuje dobré odvádění vlhkosti. Má skvělou vlastnost – vyrábí suché teplo! To dokáže účinně ulevit při revmatických bolestech, uvolňuje svaly a klouby, působí pozitivně na krevní oběh a odstraňuje únavu. Také zmírní různé záněty, obtěžující vyrážky a ekzémy. Vlněné produkty v ložnicích nám zkrátka přináší pohodlí, úlevu a sladké snění!

 

yarn-731515_960_720

 

V obýváku

V ostatních obytných místnostech, ale i v kuchyních a na chodbách má vlna také své místo. Dobrou volbou jsou kvalitní přehozy na sedačky a křesla, různé povlaky, polštářky, podsedáky a předložky.

 

Na podlahu

Své místo mají v našich domech samozřejmě kvalitní koberce z vlny. A to v interiérech klasických i moderních. V obchodech je jich opravdu hodně. Vybírat můžeme z nejrůznějších vzorů, barev i velikostí. Nejkvalitnější vyrábí tradičně v Íránu. Jde o špičkové výrobky s dlouhou životností. Takový „peršan“ je interiérovým klenotem, do kterého se vyplatí investovat!