Trampolíny pro zdravé nohy

30. 6. 2022 0 Comments

Jak si představit zdravé nohy? Asi tak, že budou pěkně svalnaté, tedy hezky zaoblené, se souměrnými stehny a lýtky, pěkně vypracovaným zadečkem a svůdnými kotníky a chodidly s krásnou vyklenutou klenbou. Když se o ženách říká, že mají „sexy nohy“, je to docela široký pojem. Mít sexy nohy by však mělo naznačovat, že jde o komplexní záležitost, a že dívka či žena o své nohy náležitě pečuje.

skákání na trampolíně

Péče o zdravé a svalnaté nohy nemusí vyžadovat hodiny v posilovně na mučících přístrojích, kde je spousta dalších cvičebních fanatiků, a kde se také může zapomínat na pravidelné větrání, takže odér potu dvaceti cvičenců vás může pěkně otrávit. Namísto posilovny stačí mít doma docela obyčejnou GoodJump trampolínu na zahradu GoodJump Goodjump.

Ano, docela obyčejnou, nic na tom není, jen nylonová odrazová plocha upnutá do obvodových pružin, zpevněná ocelovým rámem a zajištěná krytem pružin a ochrannou bezpečnostní sítí. Jediné, co potřebujete vědět, je, zda má trampolína certifikát k bezpečnému provozu, a zda vás také unese. Ostatní je už na vás a vašem tréninkovém plánu.

trampolína s ochrannou sítí

Zpočátku to nepřehánějte, stačí jen pět minut za den a budete toho mít až dost. Skákání na trampolíně je velmi náročné, mnohdy náročnější, než běh venku v přírodě, ale co je důležité, je to, že i při namáhavém skákání nebudou trpět vaše klouby tak, jako při dopadu na tvrdý asfaltový povrch při běžeckých aktivitách.

Dalším plus pohybu na trampolínách je dobrá nálada. Někteří lidé, co se věnují zdravému životnímu stylu, jako např. PharmDr. Margit Slimáková, vám o trampolínách prozradí, že je skákání baví, že na nich skáče celá rodina, a že tento pohyb neprovozují jen pro to, aby měli osvalené nohy, ale zkrátka z toho důvodu, že je jim po skákání příjemně.

A nezapomínejte na chodidla – pohyb na trampolíně je významný i pro tvorbu příčné a podélné klenby, přičemž nahrazuje chůzi či běhání naboso. Lidé zapomínají chodit naboso venku v přírodě a chození po bytě na tvrdé rovné podlaze to nevynahradí. Skákáním na trampolíně si vybudujete krásná chodidla, která byste mohli prezentovat spolu s letní obuví i v módních časopisech, ale hlavně je budete mít zdravá, nebudou plochá, což bude mít význam pro správné držení těla a vaši páteř.