STRAŠÁK JMÉNEM EXEKUCE

31. 5. 2021 0 Comments

Určitě se alespoň jednou v životě většina z nás ocitla v situaci, kdy jsme zatoužili po něčem takové hodnoty, které náš bankovní účet nedisponoval. Mohlo se jednat o věci, které v životě opravdu potřebujeme nebo naopak (a to je možná ten častější případ) o věci, bez kterých se bez problémů obejdeme. Dnešní materialisticky zaměřená společnost na nás vyvíjí nátlak v tom, co vše bychom měli vlastnit, obchody jsou přervané k prasknutí a ze všech stran se na nás valí reklama, která nám sděluje, že tuhle věc opravdu musíme mít doma. Tady nastává jádro problému a není na škodu malá introspekce do vlastního vědomí.
netopír upír.jpg

Neschopnost splácet se týká relativně vysokého počtu našeho obyvatelstva – v únoru letošního roku počet dlužníků stoupl na necelých 900 tisíc. Problémem jsou i vícečetné exekuce, kdy se dlužník snaží „zalepit“ jeden dluh druhým. Tím pádem se spousta z nich ocitá v situaci, která připomíná začarovaný kruh. Řešením může být insolvence, tzv. vyhlášení osobního bankrotu, jejichž počet v poslední době také rapidně vzrostl.

Jednou z mnoha příčin tohoto problému je finanční negramotnost povinných. V takových případech je určitě vhodné obrátit se na odborníka – finančního poradce, který vás navede, jak se svými financemi vycházet a kde by se dalo ušetřit. Spousta lidí si bohužel ani neuvědomuje, kolik zbytečných výdajů měsíčně má. Doporučuji si alespoň po dobu jednoho měsíce zapisovat veškeré vydané platby a určitě nevynechávat ani ty drobné výdaje, nad kterými často mávneme rukou – právě ty se většinou za daný měsíc nakumulují do vysokých částek!
chudák bez peněz.png

Pokud to situace umožňuje, vyhněte se půjčkám s vysokými úroky, které už zavání lichvou. Při neschopnosti splácet a následném vydání exekučního příkazu se totiž částky mohou vyšplhat až neuvěřitelně vysoko. Úroky a jiné náklady nám mohou zvýšit dlužnou částku až několikanásobně. Nezřídka se stávají případy, kdy při jistině 15 000,00 Kč se celková výše dlužné částky dostane na 50 000,00 Kč a více, pokud nejste schopni splácet. Bohužel i přesto, že pravidelně splácíte, se často stane, že původní dluh mnohonásobně přeplatíte. A u jistin vysokých částek se jedná o opravdu nemalé peníze.