Shodit pár kilogramů můžete rychle a přitom zdravě! Jak na to?

11. 4. 2021 0 Comments

Chtěli byste zhubnout rychle a přitom zdravě a myslíte si, že to není určitě možné? Přesvědčíme vás o opaku. Jde to a poměrně snadno. Co musíte udělat?

Shodit pár kilogramů můžete rychle a přitom zdravě! Jak na to?

Že rychlé diety nefungují, a pokud jde o rychlou dietu, rozhodně nemůže být zdravá? Není to tak úplně pravda, ale pro začátek si zakažte používat to hrozné slovo dieta. To je totiž opředeno mýty a je pravdou, že většina rychlých diet skutečně nefunguje. Občas se ale může stát, že potřebujeme zhubnout rychle, například do přiléhavých šatů nebo do plavek na dovolenou. Někdy se chceme pár kilogramů zbavit jen proto, abychom se prostě cítili lépe. A ono to jde, za poměrně krátkou dobu můžete dosáhnout svých cílů. Nesmí to však být cíle zbytečně přehnané a místo toho, abyste drželi nějakou dietu, prostě jen změňte návyky. Tělo to ocení a rozdíl poznáte.

pexels-photo-704971

Je důležitější pohyb nebo správná strava?

Trápí vás váš BMI index, který je příliš vysoký, necítíte se dobře ve svém těle, jsou vás těsné kalhoty nebo chcete prostě na dovolené vypadat lépe? Shodit pár kilogramů se dá a často se lidé ptají, zda k tomu je zapotřebí pohyb. I když je samozřejmě pohyb zdravý a prospěšný a při hubnutí pomáhá, není nejdůležitější. Pokud totiž neupravíte svůj jídelníček, nikdy se vám nepodaří zhubnout, i kdybyste se v posilovně trápili třeba dlouhé hodiny denně. Ale to zase neznamená, že se musíte omezovat nějak výrazně. Chce to najít ten zlatý střed. Pamatujte ale, že každý organismus je jiný a něco jiného potřebuje. Stejně tak je to s funkcí metabolismu, každý z nás spaluje jinak rychle.

Je důležité stravovat se tak, abyste nikdy neměli hlad. Není určitě vhodné jíst na noc, naopak je nutné ráno se nasnídat. Pomůže i omezení cukrů a snížení porcí. Jíst méně ale častěji se prostě vyplatí. Hubnutí podporuje také omezování sacharidů, což ale neznamená, že je nutné je vypustit úplně. I sacharidy jsou důležitou složkou potravy, jen je lepší jíst je během dopoledne. Večer už si raději dejte jen porci proteinů a k tomu třeba salátek.

pexels-photo-928854

Nastartujte se!

Pokud to myslíte vážně, potřebujete tělo připravit a nakopnout. S tím vám pomůže detoxikace organismu. Náš organismus je totiž doslova zahlcený škodlivými látkami a ty se musí odplavit z těla ven. Pomůže už i jednodenní detox. Nezapomeňte, že detoxikační kúra je jediným obdobím, kdy si můžete a vlastně musíte zcela odpustit pevnou stravu. Den či dva tak vydržte jen o vodě, bylinných čajích a zeleninových a ovocných šťávách. Metabolismus pak pojede na plné obrátky.

Nebojte se, do léta to ještě stihnete!