Provětrejme šatník

6. 11. 2018 0 Comments


Skříň, do které doma ukládáme oblečení, může mít mnoho podob. Tento nábytek je různých velikostí, barev, stylů. Obyčejné, sériově vyráběné nebo vestavěné, vyrobené na míru. Někteří z nás, co mají doma dost prostoru, mají třeba prostornější variantu pro ukládání svršků, ale i prádla, bot a módních doplňků – šatnu.

oblečení ve skříni

Ať jsme majiteli skříní či šaten, občas se nevyhneme tomu, že tyto prostory je potřeba čas od času uklidit, věci přebrat, přerovnat, něco z nich vyřadit. I když nás to většinou moc nebaví, tak pokud chceme mít doma pořádek, občas se tomu nevyhneme.

 

Stále uklizená šatna, to je dobrá volba!

Majitelé šatny to mají přeci jen jednodušší. Šatna je prostorná a praktičtější. Je v ní všechno krásně schováno, zavře se a hotovo. Pokud nám její vybudování naše bytové prostorové podmínky umožňují, není vhodné s jejím pořízením váhat! Ale pozor. I ve větší šatně by mohlo bez úklidu vzniknout špinavé skladiště.

chodba s šatnou

Zbavíme se starého, bude místo na nové!

Úklid skříně či šatny a třídění oblečení není pro většinu z nás asi zrovna oblíbenou zábavou. Můžeme se ale těšit na to, že až prostor pěkně uklidíme a uvolníme, můžeme se poohlédnout po něčem novém, pěkném a modernějším, čím ho budeme znovu naplňovat. A to už je motivace! Nové slušivé kousky se nám budou dobře ukládat.

 

Co při „módním úklidu“ nevyhazujeme!

Nezbavujeme se hned věcí, které nemají zrovna barvy a střihy podle módy letošní sezóny, není potřeba být stále za každých okolností „in“! Oblečení, co rádi nosíme, a které nám sluší a sedí, to si určitě necháme. Platí to také v případě „nadčasových kousků“ jako jsou například černé šaty „koktejlky“, černá sukně, bílá košile, klasické džíny. Takových se vzdáváme, jen pokud se do nich dlouho nevejdeme!

 

Čeho je potřeba se zbavit!

Jiná „kapitola“ jsou věci, které jsme nenosili už rok (i více!), co nám jsou malé (a pravděpodobně malé zůstanou i nadále), zkrátka nesedí. Těch se v klidu a bez výčitek zbavíme určitě.