Oprava bazénu – kompletní a profesionální servis

25. 6. 2018 0 Comments

Při pořízení a celkové údržbě rozhodně záleží na velikosti bazénu. Jednak vybírat a volit bazén musíte s ohledem na místo, které máte k dispozici. Na malém pozemku je nereálné budovat bazén do země.

Stejně tak i na údržbu má vliv velikost bazénu. Trochu odlišnou péči a adekvátní údržbu potřebuje zabudovaný bazén a jinou malý nadzemní bazének s obsahem několika desítek litrů. Zejména pro začátečníky je vhodné se držet toho, co je uvedeno na příbalovém letáku a dodržovat i správné dávkování, které je vždy výrobcem určeno. Pouze v takovém případě může být péče a údržba o bazén efektivní.
voda v bazénu.jpg
Zejména v letní koupací sezóně je věnována značná pozornost péči o vodu. Zde je možnost volit mezi chlorovou dezinfekcí a péčí bez chloru. Pokud však je vaší touhou mít křišťálově čistou vodu, chloru se nevyhnete. Můžete si vybrat mezi mnoha přípravkami v tekuté formě či v podobě tablet. Zatímco údržba bez chloru nebo také též zvaná kyslíková dezinfekce je ideální zejména pro alergiky. Avšak je vhodná pro všechny, kdo zkrátka nemají rádi typický odér chloru.

Jakmile je teplota v bazénu nad dvacet stupňů, je nezbytné použít i adekvátní přípravek proti řasám. Pokud se barva vody začne měnit z průzračně čisté na různobarevnou, je nejvyšší čas efektivně bojovat proti kalům. Bez problému si s nimi poradí speciální přípravky.
roh bazénu.jpg

Když se objeví problém

I v případě správné péče a údržby se může vyskytnout situace či jakákoliv závada. Jediným řešením je nezbytná oprava bazénu. Zde se rozhodně vyplatí preferovat renomovanou společnost, kdy máte garanci, že oprava bazénu bude provedena efektivně.

V rámci služeb firmy lze využít i kompletní přípravu bazénu na sezónu. Rovněž výměnu poškozených dílů, montáž či renovaci stávajícího zařízení a zprovoznění apod. Stejně tak i opravu bazénového čerpadla apod. Dále lze využít i servis ohledně odzimování a zazimování bazénu.