Nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola jako partner pro aktivní dovolenou

12. 4. 2021 0 Comments

„Zbývá už jen naložit kola a jede se!“ Tímto slavným prohlášením završíte přípravu na dlouho očekávaný rekreační pobyt na horách, anebo třeba v nížině, někde poblíž vodního toku, rybníků či rozlehlých luk. Brát s sebou kola na dovolenou je pro obyvatele Česka typické, jsme totiž cyklistickou velmocí s dlouholetou tradicí, s mnoha značenými cyklistickými trasami, z jejichž „sortimentu“ si vybere každý.

horské kolo

Na výlety na kolech se vypravují jednotlivci, skupinky nadšenců různých úrovní zdatnosti, rodiny s malými dětmi, co se na bicyklu sotva udrží, zkrátka nenajde se snad rodina, kde by alespoň jedno kolo ve sklepě nezaclánělo. Máme sice nevýhodu vůči oblastem, jako je např. Holandsko, kde se na kolech jezdí převážně po rovince, ale zas máme na výběr větší rozptyl terénů různých obtížností od plochých krajinných pánví až po horské výběžky.

kolo na cyklostezce

Možná, že i volbu dovolené na kolech tak trochu podpořil Covid-19, který některým z nás otevřel oči, abychom se zamysleli nad svou vlastní fyzickou kondicí a nad změnou priorit, kdy je lepší raději pobývat v přírodě, stranou od městského ruchu, daleko od přelidněných památkových objektů a čerpat tu energii z ionizovaného ovzduší bez smogu a průmyslových zplodin.

Potřebujete už jen ten nosič

Jak kola na dovolenou dopravit? Můžete vlakem, ale ten bude plný cestujících a jízdu s rouškou či respirátorem je snad lepší vyměnit za pobyt bez roušky v kabině vlastního vozu. K němu stačí připojit nosič kol a ten na kulový čep je nejbezpečnější a nejlépe ovladatelný. Instalaci nosiče kol na tažné zařízení pro 4 kola Amsa.cz zvládne (snad) každý, nemusí se zdvihat až nad hlavu, jako nosiče na střeše či u pátých dveří a hlavně se kola vezou nízko nad zemí, což nemá prakticky žádný vliv na samotné řízení. Naložené bicykly můžete stále sledovat ve zpětném zrcátku a nebude vám činit problémy ani průjezd pod nízkými mosty.