Není problém sehnat mech

23. 5. 2021 0 Comments

Máte rádi pobyt v lese? Pokud ano, není důvod, abyste to tu zapírali, protože se skutečně nemáte za co stydět. Chodit do lesa na procházky, na houby nebo jiné lesní plody, chodit se tam kochat a podobně není ani trochu odsouzeníhodné. A těm, kdo to mají do lesa, co by kamenem dohodil, nejednou spousta lidí závidí tu možnost zamířit tam, kdykoliv je jenom libo.

jablko v mechu

Les má totiž nespočet půvabů. Každý tam najde něco, čím se může kochat, co lahodí jeho zraku, co mu třeba libě zní a voní. A ta pohodlná chůze, když člověk vstoupí na mechový porost! To se snad ani nedá popsat, co je to za zážitek.
Kéž by měl člověk něco takového i u sebe doma, že? Kéž by si mohl užívat ty krásy, jež může poskytnout snad jedině les!
A ono to do jisté míry možné je. Nikdo samozřejmě nebude v lese vydloubávat nějaké rostliny ze země, nikdo nebude strhávat mech z kamení a podobně, ale třeba právě nějaký ten mech můžeme mít i u sebe doma. A to nejlépe ten kupovaný, který je pro podobné použití určený a neznamená tak při umístění někde v domácnosti žádný problém.
Takové preparované mechy jsou naprosto pochopitelně využívány především floristy, kteří je používají k výrobě něčeho jako mechové obrazy, živé stěny či suché vazby, ale i docela normální člověk si je může pořídit, aby si s nimi vyzdobil prostory, v nichž se zdržuje.

jablko na mechu

Islandský preparovaný mech je jako dělaný pro vnitřní dekorace, dokonale poslouží ale i k částečnému odhlučnění prostoru. A byť před dodáním do obchodu prošel procesem stabilizace, vypadá stále naprosto přirozeně, jako by právě někde vyrostl. A jeho dalšími přednostmi jsou i bezúdržbovost či absence potřeby ho zalévat, hnojit či zastřihávat. A dokonce i bez světla se tento obejde, a to klidně i několik let. A pak? Když doslouží, bez problémů se biologicky rozloží a neohrožuje tak matičku přírodu.
A tak si klidně vyberte tu pravou variantu a gramáž a udělejte si to u sebe hezčí.