Najděte si čas samy pro sebe

6. 5. 2023 0 Comments

Všechny to moc dobře známe. Často myslíme na druhé, hlavně tedy na svou rodinu. Staráme se o to, aby bylo uvařeno, aby měli vypráno, děti hotové úkoly, všude bylo pěkně uklízeno, umytá okna, nakoupeno… K tomu všemu ještě musíme stihnout jít do práce. Nejlepší by bylo, kdyby měl den víc jak 24 hodin, ale to bohužel nejde, a proto si musíme samy na sebe vymezit čas tehdy, je-li doma partner a může část těchto činností zastat sám.
dívka v sauně

Nesmíme zapomínat, že kromě těch všech rolí, které byly zmiňovány výše, jsme pořád ŽENY a měli bychom o sebe pečovat s láskou. Zajít si na kosmetiku, pedikúru, manikúru, ke kadeřnici nebo jen odpočinout do solné jeskyně nebo na procházku. Přece se pořád nemůžeme odbývat maskou za 20 korun z drogerie a pleťovými krémy, které najdeme ve výprodeji nebo ve slevě.
lístky na obličeji
Důležité u toho všeho totiž nejsou vůbec produkty, které použijeme, ale čas, který věnujeme relaxaci a vnímáním sebe sama. Co si budeme povídat u domácí masky toho nedosáhneme, protože u toho stihneme dát špinavé nádobí do myčky, a ještě rychle vyluxovat hlínu z květináče, který převrhl náš čtyřnohý miláček.
Věřte, že když si za celý měsíc opravdu vymezíte jen pár hodin sama pro sebe, budete se cítit mnohem lépe, odpočatá, jako opravdová ŽENA. A o to přece jde. Je jedno, kde svých pár hodin strávíte, ale užijte si je a vnímejte své tělo a své pocity. Stres je jednou z příčin předčasného stárnutí, tak mu nedejme šanci, aby nás dostal. V dnešní uspěchané době je to těžké, ale pokud si tohle vše uvědomíte, můžete trochu „přibrzdit“ a vnímat tu přítomnost.
pozice jógy
Když jsem si jednou povídala se svou manikérkou, říkala mi, že je ráda, že začaly ženy využívat služby, jako je právě manikúra, pedikúra apod., protože na sebe přes tu spoustu rolí, které mají, zapomínají.
Pokud budete se sebou spokojená, bude to vnímat pozitivně i okolí. Proto se mrkněte, kde máte v okolí nějaký salon nebo si zajděte koupit něco, po čem toužíte už dlouho a udělejte si hezké odpoledne.