Můžeme plánovat podle ukazatele Price action strategie nákupu akcií?

24. 5. 2021 0 Comments

Asi není člověka, který by nechtěl rychle a pokud možno bez práce přijít k penězům. To však není tak jednoduché. Ano, existují způsoby, kterými je možné tohoto cíle dosáhnout, avšak všechny jsou poměrně riskantní. Existuje zde totiž velká šance, že o své peníze přijdete.

 

Z nich bývá za nejbezpečnější považována investice na akciovém trhu. V podstatě spočívá v nákupu akcií v době, kdy je jejich cena nízká, a v jejich prodeji ve chvíli, kdy se jejich hodnota podstatně zvýší.

 

burza2

 

Problémem ovšem je, že nikdy nemůžeme se stoprocentní přesností vědět, jak se bude akciový trh chovat. Je totiž možné, že koupíme akcie, avšak daná společnost zkrachuje či půjde ke dnu, a nakonec budeme rádi, když je prodáme za polovinu hodnoty, za kterou jsme je koupili.

 

Abychom se tomuto vyhnuli, používáme nejrůznější ukazatele. Ty nám mají pomoci odhadnout, jakým směrem se bude trh i cena akcií vyvíjet. Jedním z nich je i Price action. V podstatě se jedná o dlouhodobé sledování vývoje ceny akcií dané firmy, ideálně od doby jejího založení. Tyto informace nám pak mohou pomoci odhadnout, jakým směrem se bude vyvíjet nadále, a tedy zda se je vyplatí kupovat.

 

Samozřejmě se můžeme ptát, zda je možné plánovat podle ukazatele price action strategie https://www.tradecz.cz/price-action-obchodovani/ nákupu. A odpověď zní, že nikoliv, a to hned z několika důvodů.

 

Tím prvním je fakt, že podobně jako ostatní ukazatele, ani price action není stoprocentní. Je tedy potřeba se na něj slepě nespoléhat, nýbrž používat i svou vlastní hlavu ke zhodnocení aktuální situace.

 

burza

 

Dále je tu fakt, že je potřeba umět výsledky price action analýzy správně interpretovat, a k tomu jsou potřeba především zkušenosti. Noví zájemci o investování mají větší šanci, že je špatně vyhodnotí a udělají díky tomu špatné rozhodnutí.

 

V případě, že si nejste jisti, se rozhodně vyplatí obrátit se na profesionálního finančního poradce. Jistě, ten si nechá za své služby zaplatit, ale budete mít mnohem větší šanci, že o své peníze nepřijdete.

5/5 - (1 vote)