Maličkosti pro dokonalý výsledek

17. 10. 2018 0 Comments

Pamětníci si možná ještě vzpomenou na některé druhy nedostatkového zboží, které se nacházely většinou jen pod úrovní prodejního pultu. K těmto druhům zboží patřily například také záclonové kroužky.
o Dnes už tato vzpomínka vyvolá spíše nostalgický úsměv.
V současné době jsou obchody nejen dostatečně zásobované, ale je také možné vybrat si z mnoha různých typů od různých výrobců. Jestliže upřednostňujete rustikální vzhled vašeho interiéru, pak vaše volba zřejmě padne na dřevěné kroužky, které slouží k uchycení záclony nebo závěsu.
dlouhá záclona

· Tyto kroužky jsou také základním materiálem pro výrobu takzvaných lapačů snů, které jsou dnes tolik oblíbené.
· Kroužky nejsou nalakované, tudíž je také možné na ně malovat a vytvořit si různé náhrdelníky anebo ozdobu na zimní kabát.
Záclonová galanterie neobsahuje však jen zmíněné kroužky. Nezbytností pro dokonalé upevnění závěsu je i záclonovka, díky které stačí zatáhnout a vzniknou pravidelné sklady. Na ty je pak možné přichytit žabky k zavěšení. Touto metodou si zajistíte rovnoměrné nařasení záclon a závěsů.
o Materiál je transparentní.
o Což přináší výhodu nenápadnosti.
Druhou variantou jsou kroužky plastové, u nichž je použití prakticky stejné.
závěsy na oknech

Stále oblíbené žabky

Pokud nechcete mít připevněné kroužky natrvalo, můžete využít plastové nebo kovové žabky. Jejich hmotnost je velice nízká a manipulace snadná.
· Kovové kroužky s žabkou jsou ideální na přichycení záclon či závěsů na kulaté garnýže.
· Spoj na kroužku není svařený, přesto zůstává velice pevným.
K dotvoření dokonalého vzhledu každé záclony i dekorační látky se využívá olověná šnůra. Ta slouží k zatížení konců látky. V podstatě se jedná o závaží, které záclony a závěsy rovná do žádané polohy.
o K ozdobení a zakrytí záclonové tyče dobře poslouží řasící záclonová stuha, která vypadá jako průhledná krajka.