Krása nebo praktičnost

30. 11. 2016 0 Comments

Není ani tak nutné, zda vám bude sloužit vámi vyrobený výrobek k praktickému využití nebo to bude „jen“ dekorativní součást, třeba vaší zahrady, kam se tyhle betonové výrobky perfektně hodí. Po náležité úpravě, by se ale klidně dali použít ve vašich interiérech.

Jak ale začít, co dodržet.
Ø  Nejdříve si musíte připravit nádobu, do které budete vylévat beton. Podle toho, k jakým účelem by pak měl výrobek sloužit, vybereme příslušnou velikost a vhodný tvar.
Ø  Nádobu musíme vymazat olejem, jinak by nám pak beton nešel vyndat!
Ø  Připravíme si směs betonu, písku a vodya nalijeme ji do připravené nádoby. Do středu vložíme menší nádobu nebo kámen (pokud nemusí být otvor pravidelný) a dostatečně zatížíme, aby se vytvořila prohlubeň. 
Ø  Necháme dostatečně vytvrdnout. Poté vyndáme a máme surový tvar nádoby, kterou můžeme použít jako květináč, svícen nebo dekoraci na zahradu, do které zasadíme třeba skalničky.

Vylít betonem se ale dá i spoustu dalších věcí. Například stará zahradní rukavice, kterou vylijeme betonem a umístíme třeba do písku a prsty vytvarujeme tam, aby nám tvořily misku. Samozřejmě ideálně rukavici vytřeme olejem. I tak ale, po zatvrdnutí rukavici nestrhávejte naráz, ale raději opatrně nařízněte žiletkovým nožem, a to klidně na několika místech.

Z betonu se dá ale také vytvořit například velmi originální květináč. Starý hadr nebo starý ručník, vymácháte ve směsi betonu, vody a písku a přes starý pařez (kbelík, cokoli, co bude dostatečně velké a nad zemí), výrobek pověsíme a počkáme na vytvrdnutí. Poté ho otočíme a květináč je hotový.

Komu by se surový beton úplně nezamlouval, existují různé barvy na beton nebo můžete dozdobit například malými oblázky, které pomocí lepidla nalepíte. Velmi pěkně je také nanášení barvy na betonový výrobek pomocí kuchyňské houbičky. Vytváří to nepravidelné a velmi pěkně vypadající tvary, jakési mapy. A až k vám přijde návštěva? Myslím, že se pěkně blýsknete!

5/5 - (1 vote)