Když banka nepomůže?

19. 2. 2021 0 Comments

Najde se celá řada životních okamžiků, které zkrátka z vlastní kapsy nezafinancujeme. Pak na řadu přichází jediná možnost – půjčit se. Naše první kroky v takovém případě povedou asi do banky, ve kterou máme důvěru a očekáváme, že nám pomůže. Jenže jeden malý prohřešek z minulosti může zhatit všechny vyhlídky na budoucnost. Plánujete si pořídit vlastní bydlení, ale v minulosti jste měli problém se splácení jiného úvěru, odejdete z banky s nepořízenou. Bohužel podmínky pro získání úvěru jsou opravdu přísně nastavené a dosáhnout tak na úvěr mohou jen bezproblémový žadatelé s vysokou bonitou. Bonitu žadatele přitom ovlivňuje celá řada faktorů, jako je výše měsíčního příjmu, věk, dosažené vzdělání atd. S každým prohřeškem se vaše šance na úvěr v bance snižují. Mnoho lidí tak z banky nakonec odejde s nepořízenou. Není ale potřeba propadat panice, existuje i jiná možnost, jak nakonec tížené finance přeci jenom získat.

rodinný dům

Nebankovní společnosti jsou při schvalování úvěrů přeci jenom o poznání přívětivější. Pokud tedy z nějakého důvodu žadatel neuspěl v bance, ještě není potřeba propadat beznaději. Řada nebankovních společností pracuje s automatickým schvalovacím procesem, vše je tedy možné vyřídit online v pohodlí domova.

podpis smlouvy

Negativní záznam v registru dlužníků je pro řadu bank prohřešek, který jen tak nepromíjí. Většina nebankovních společností však do registru vůbec nenahlíží nebo neberou záznam v registru dlužníků jako důvod k zamítnutí žádosti o úvěr. Slyšeli jste už o hypotéce bez registru? Některé nebankovní společnosti dokonce nabízí krom spotřebitelských úvěrů i hypoteční. U hypotečního úvěru je možné čerpat v řádech statisíců až milionů, je však zapotřebí ručit nemovitostí. V případě špatné platební morálky se tak dlužník vystavuje riziku, kdy bude nemovitost zabavena věřitelem.

4/5 - (1 vote)