Jak upravit vodu ze zdroje, který není úplně ideální

15. 8. 2020 0 Comments

Voda je pro náš život nezbytná a bez vody bychom dlouho naživu nevydrželi. Vodu můžeme čerpat z nejrůznějších zdrojů, ale ne všechny jsou stejně kvalitní.

Jak upravit vodu ze zdroje, který není úplně ideální

Bez vody by žádný živý tvor na planetě nepřežil, voda je pro nás velmi důležitá a proto se ji snažíme získat ze všech možných zdrojů. Ne všechny zdroje vody jsou ale stejně kvalitní a ne ze všech zdrojů můžeme vodu okamžitě používat. Nejde pouze o to získat pitnou vodu, v domácnosti i na zahradě občas potřebujeme pouze užitkovou vodu, ve které můžeme prát či se v ní umývat. I tato voda však potřebuje jakousi úpravu, aby nám nezpůsobovala zdravotní obtíže. Také platí, že v podstatě každá voda z jakéhokoliv zdroje se může stát pitnou a nezávadnou vodou v případě, že se převaří nebo vyčistí. K tomu slouží i regenerační sůl, která napomáhá vodě stát se užitečnou.

pexels-photo-1458671

Jak se voda upravuje, a které způsoby jsou nejvyužívanější

Úprava a čištění vody se dají realizovat různě. Způsobů, jak vodu upravit a vyčistit existuje celá řada. Patří sem filtrace vody, změkčování vody, která je příliš tvrdá, samostatně se pak upravuje voda čerpaná ze studny. Voda se pak běžně upravuje nejen v domácnostech ale i v průmyslových objektech a firmách. Voda se tak dá přefiltrovat ve filtrovacích zařízeních, existují i pračkové filtry, systémy na změkčování vody či na odstranění chlóru z vody. Ve vodě se často nachází dusičnany, bakterie či viry, které nás ohrožují a některé druhy vod mohou mít chlórový zápach nebo chuť. Všechno tohle musí z vody samozřejmě pryč, jinak by se nedala používat.

drops-of-water-water-nature-liquid-40784

Tvrdá voda je také problém

Často máme problémy také s příliš tvrdou, na kterou pak platí zejména změkčovače. Regenerační sůl se používá jako změkčovač při přípravě roztoku, který obnovuje funkce ionexových kolon, které se využívají jak v domácích tak i průmyslových úpravnách vody. Tímto způsobem se běžně odstraňují vyšší koncentrace vápníku, hořčíku, železa anebo manganu, které ve vodě nemají za běžných okolností být. Regenerační sůl se obvykle tlakem lisuje do malých tablet nebo polštářků, díky tomu se pak lépe dávkují i skladují.

Jen čistá voda vám bude k něčemu platná.