Facebook

3. 9. 2020 0 Comments

            V překladu “kniha tváří” v České republice jedna z nejvíce navštěvovaných sociálních stránek. Slouží hlavně ke komunikaci mezi určitými uživateli, které si člověk přidává pomocí jednouchého kliknutí. Přidání přátel musí být vzájemné a je velmi jednoduché uživatele blokovat nebo odebrat ze seznamu.
ukazatel myši na fb

Kromě komunikace pomocí chatů je na této sociální sítí možnost vložit příspěvek a podělit se se svými dojmy, myšlenky a splíny, nebo vložit fotografii svého mazlíčka.

Nalezneme zde velkou škálu her, skupiny sestavené pro určité téma jako “ pro těhotné” a burzy učebnic, knih a oblečení. Spoustu společností, firem nebo škol má na facebooku svou vlastní stránku.
sociální síť facebook

Web byl založen Marckem Zuckenbergem během jeho studia na Harvardu v únoru roku 2004. Během prvních měsíců se mohli přihlásit jen studenti této univerzity. Po několika týdnech se na mohli přihlásit všichni studenti univerzit a o 2 roky později byl facebook zpřístupněn pro všechny, kteří již oslavili své 13 narozeniny.

 Nyní je to akciová společnost s ústřední centrálou v Dublinu (pro Evropu) Je přeložen do 84 jazyků. Dle statistik k roku 2015 používá tuto stránku 2 miliardy lidé, ale až 300 000 patří již mrtvým uživatelům.

  Je to druhou nejvíce navštěvovanou webovou adresou na světě a denně se přidá a 450 000 uživatelů. Kvůli této návštěvnosti je ale potřeba dát si pozor na to, co na stránku dáváte. Po internetu kolovaly příběhu, kdy zaměstnanci napsali během pracovní doby ne příliš lichotivé statusy o svých nadřízených a druhý den z nich byli nezaměstnaní.
facebook na smartphone

Design je situován do modré barvy. Tato barva není náhodná. Mark je částečně barvoslepý a modrou barvu vidí nejlépe.

O tomto fenoménu vznikl v roce 2010 film “The social network” od režiséra Davida Fichera.

Je to odkaz, na který denně klikne každý druhý, a to nejen kvůli zábavě, ale i práci. Naleznete zde skoro všechno a ovládání je jednoduché. Možná proto je tak oblíbený.