Domov jako místo k regeneraci

30. 3. 2022 0 Comments

Když se řekne domov, vybaví se každému z nás něco trochu jiného, avšak z té druhé stránky to znamená pro všechny jedno a totéž. Pro někoho znamená pohodu, klid a harmonii, pro jiného zase domov nikdy nebyl místem k odpočinku. Avšak v hloubi duše každý touží po tom svém klidném, hezky zabydleném domově, kde ho bude hřát láska jeho blízkých.

Domácí mazlíček

O domov se však musí ale náležitě pečovat, a to jak po emoční stránce, tak po té fyzické. Není jedno s jakou náladou domů přijdeme, protože velice často se stává, že svou náladou „nakazíme“ ostatní členy domácnosti. S tímto problémem se často potýkají partneři, kde muži řeší takovou situaci odchodem „na jedno“. Důležitá však je komunikace členů domácnosti, aby se každý v tom rodinném „hnízdečku“ cítil co nejlépe. 
Pro spousty lidí je také důležité to, co si do svého domova pořídí, aby se v něm cítili lépe. Pro někoho jsou důležité různé dekorace, pro jiného je naopak vyhovující minimalismus. Možností je v dnešní době celá řada. Spousta lidí volí život na vesnici, kde nalézají únik před městským ruchem v těsné blízkosti přírody. 

Místo pro odpočinek

Další velikou výhodou života mimo město v rodinném domě bývá zahrada. Tu si každý uzpůsobí dle své představy, ať už na pěstování ovoce a zeleniny, grilováním a posezením, nebo vytvořením dětského koutku s bazénem. Další přednost života v domě je vyžití dětem. Ti mohou trávit spousty času na čerstvém vzduchu. 

Mnoho lidí dnes není lhostejných ani k uspořádání nábytku ve svém domově, a snaží se řídit již věky přetrvávajícími pravidly „jing a jang. Přičemž je například důležité umístění postele, která by neměla být umístěna pod okny, a neměla by směřovat nohama ke dveřím. Preferovaný je naopak dřevěný, přírodní nábytek. Pozor bychom také měli dávat na elektroniku, a to zejména v ložnici, kde by televize neměla vůbec být, a to z důvodu narušení kvality spánku. Nesmíme zapomenout zmínit ani úklid, protože pokud žijeme v neuklizeném prostředí, necítíme se dobře. Ale nic se nemá přehánět, jelikož byt má sloužit nám, a ne naopak.