Co očekávat od knížkového krytu na Huawei P20 Lite

12. 4. 2021 0 Comments

Zakoupením mobilního telefonu a SIM karty to obvykle nekončí, většina z nás si pak ještě opatří nějaký zabezpečovací prvek – pouzdro nebo ochranný kryt.

Vlastnosti knížkového pouzdra na mobily

Kryt na Huawei P20 Lite může mít mnoho podob. Může jít o gelovou vaničku, která jej chrání jen v zadní části a z boku, může se jednat o sportovní pouzdra pro běhání, cvičení a posilování, mohou to být pouzdra zavěšená na rámu jízdního kola nebo motocyklu, držáky do auta na palubní desku, ale jedna z nejvýznamnějších pozic v tomto odvětví výroby patří knížkovým (flipovým) pouzdrům.

žena s mobilem

Samotný tvar chytrého telefonu a jeho držení v ruce zřejmě inspirovaly první tvůrce těchto výrobků, které jim vdechly podobu malé knížečky či kapesního diáře a tím nás tak trochu pomyslně navrátily do období, kdy žádné mobily neexistovaly, a kdy diáře a kalendáře této velikosti byly běžně ukryty v kabelkách, taškách a batozích.

mobil v ruce

Knížkový kryt na mobil má specifický význam pro lidskou duši v tom smyslu, že nás spojuje s dobou, kdy papírové záznamy měly svůj význam, a tak jistě není náhodné, že uvnitř flipového krytu máte několik přihrádek pro zastrčení papírových bločků či bankovek, a zároveň máte možnost zasunout z boku krytu propisku nebo mikrotužku. Mít tužku a kousek papíru přímo v blízkosti mobilu je velmi praktické, je to jakási pojistka před tím, když zrovna potřebujete rychle něco zaznamenat a telefon vypoví službu a nemáte při ruce ani powerbanku, ani zásuvku 230 V.

Telefon jako dekorativní prvek – knížkové pouzdro je také jediné, co umožní vytvořit z mobilu dekoraci, ozdobu, krásný doplněk k šatům či obleku, ke sportovní teplákové soupravě, k riflím i volným kalhotám a dokonce i ve svatební den jako součást svátečního obřadu. Stačí jen zvolit si vhodnou barvu, případně vzor v podobě potisku či rytiny, který vás bude nejlépe reprezentovat.