Co dětem přinese kniha Mašinka Tomáš

12. 4. 2021 0 Comments

Mnozí rodiče se snaží vést své děti ke čtení. A to je jistě záslužná činnost. Vždyť právě to učí děti soustředění, rozvíjí jejich fantazii a pomáhá jim se učit. Navíc si zlepšují i schopnost porozumět psanému textu. A to vše se jim rozhodně bude v jejich dospělém životě hodit.

 

S tímto můžeme začít již v útlém věku. Jistě, náš potomek ještě číst sám neumí. To však není důvod, abychom mu nečetli my. Pokud mu navíc budeme ukazovat obrázky v knížce, pak je velmi pravděpodobné, že se mu tato činnost bude líbit. A od toho je jen krůček k tomu, aby si dokázalo číst samo, až se to naučí.

 

dknizka1

 

Problém je ovšem v tom, jakou knížku zvolit. Jistě, existují staré dobré klasické pohádky, avšak ty nemusí dnešní děti zaujmout. Zvláště pokud tráví svůj čas mimo jiné i u televize či tabletu sledováním svých oblíbených pohádek. Jak to překonat?

Jednou z možností je koupit knížku právě s jeho oblíbenými hrčiny, jako je například kniha Mašinka Tomáš. Ty jsou vydávány prakticky pro každou populární pohádku či seriál, a to pro děti všeho věku. Otázkou však je, zda je jejich koupě vhodná.

 

V první řadě je potřeba zvážit, že tyto knížky bývají obvykle velmi tenké. Pokud tedy svému potomku čtete každý večer, pak vám moc dlouho nevydrží. A pokud se mu budou líbit tak, že bude chtít jejich neustálé opakování, pak nevydržíte vy.

 

dknizka2

 

Také je zde fakt, že příběhy, které tu najdeme, ač poměrně neškodné, dítěti moc nepřinesou. Pokud přináší nějaké poselství, pak je vždy prvoplánové a nijak chytře aplikované.

 

Dále je zde fakt, že zájmy dětí se vyvíjí. To, že například dnes milují Ledové království, neznamená, že jej budou milovat i za rok. Ba dokonce je pravděpodobné, že v té době budou mít už jiného oblíbence.

 

Proto je lepší investovat do klasických knížek. Ty vydrží déle, jsou mnohem kvalitnější a dítě mnohem více naučí. A to je to nejdůležitější.