Čistěte bazénovou vodu efektivním způsobem

13. 5. 2017 0 Comments

Kdo si chce svého bazénu užívat celé léto bez zbytečných potíží, ten se musí o vodu v něm starat. K tomu nám slouží mnoho pomocníků. Jednak jsou to chemické prostředky, které účinně bojují s bakteriemi, řasami a nečistotami pouhým okem neviditelnými a za druhé je to filtrace, která bojuje s většími a pevnými nečistotami.
Velmi účinná je v tomto ohledu filtrace písková. Náplň vydrží delší dobu a lze ji později využít i na jiné účely. Nic nemusíte vyhazovat. Novou náplň seženete snadno v baleních po 20kg nebo 25kg.sand

Ostré hrany s nečistotami zatočí

Písek do pískové filtrace je ideální na vychytávání pevných nečistot. Vše funguje velmi jednoduše a spolehlivě. Jednotlivá zrnka totiž mají ostré hrany a v tom je celé jejich kouzlo. Na těchto hranách se totiž veškeré nečistoty zachytávají při průchodu vody. Bohužel se časem hrany obrousí a tehdy je třeba výměna. Nemusíte se však bát, že to bude po pár použitích, správný čas na výměnu může přijít až po několika sezónách.
Náplň seženete v několika variantách, ty se liší velikostí zrn:
·         0, 4 mm – 0, 8 mm
·         0, 6 mm – 1, 2 mm
·         1 mm – 2 mm
Další variantou může být zeolit, ten je prodáván v syntetické nebo přírodní variantě. Obvykle má velmi členitou strukturu a výborně se tak jako náplň hodí. Využívají ho však nejen majitelé bazénů, ale i akvaristé do akvárií.

Použitou náplň nemusíte vyhazovat

A jak tedy s použitou náplní po výměně naložit? V zimním období ji můžete použít místo posypu na zledovatělý chodník, na jaře zas do květináčů při přesazování rostlin a také na různé dekorační účely na zahrádce.
V nabídce naleznete pouze kvalitní křemenné písky, které svoji práci odvedou na sto procent. Při výběru správné zrnitosti a výměně náplně se řiďte doporučením a pokyny výrobce. Před prvním použitím pak novou náplň properte množstvím vody.

5/5 - (1 vote)