Čím se zabavit?

18. 6. 2021 0 Comments

Říká se, že ten, kdo nemá rád čtení jenom zatím neobjevil tu správnou knihu. Myslíte, že čtení prostě není pro vás? Dejte tomu šanci a zkuste jeden z těchto tipů a třeba budete mile překvapení. A když ne aspoň si zlepšíte slovní zásobu a zabavíte se v deštivém dni. Společně s hrnkem horkého nápoje to nemá chybu!

příběh knihy

Yung Adult (Pro mladé dospělé plné romantiky a napětí)

Will Grayson, Will Grayson

Od autorského dua Johna Greena (držitele Printzovy ceny) a Davida Levithana (držitel YALSA book awards) je k dostání skvělé čtivo pro mladé. O dvou lidech stejného jména, kteří se jednoho dne náhodně potkají v obchodním centru v Chicagu. Jejich náhodné setkání se zkomplikuje příchodem „Drobka“ Coopera, který s jejich karty osudu pořádně zamíchá. Kniha o 280 stranách vyšla od nakladatelství YOLI.

 

 

Thillery (Příběhy, při kterých tuhne v žilách krev)

Dívka, která si říkala Tuesday

Od Stehpana Williamse vyšla první četba z prostředí Londýna. Hlavní hrdinka Tuesday je dívka, která se uchýlila do podzemí Londýna, aby se schovala před těmi, kteří jí předtím tolik ublížili a aby se právě jim mohla pomstít. Případ brutálních útoků na členy britského gangu dostává detektiv Losse, který v případu Tuesday uvidí příležitost vyřešit dlouho nevyjasněný případ, a to smrti jeho dcery. Kniha vychází od nakladatelství Domino.

kniha o pejskovi

Fantasy (Příběhy plné magie)

Děti vánice

Od české autorky Terezy Matouškové si můžete přečíst další pokračování z Podmoří, a to již paté. Podmoří vládnou elitní čarodějové, kteří však málokdy táhnou za jeden provaz. Někteří navrhují složité stroje a jiní zase studují zákony fungování magické energie. Podmoří tedy není žádné vysněné pohádkové místo. Příběhem provází hlavní hrdinka Zorena, kterou na cestě přes hory zastihne vánice, která se však ukáže jako nejmenší problém. Kniha vychází od nakladatelství Epocha v papírové vazbě.

 


3/5 - (1 vote)