Betonový plot se staví rychle a vyžaduje minimální údržbu

21. 6. 2020 0 Comments

O betonových plotech se dnes stále častěji diskutuje na webových stránkách. Porovnávají se s jinými způsoby řešení oplocení pozemků, vyzdvihují se jejich přednosti, které dokládají přiložené fotografie. Jestliže si odmyslíme obecné výhody zdiva, které objektům a zahradám zajišťují soukromí, chrání parcely před zvědavými pohledy kolemjdoucích, snižují prašnost a úroveň hluku, jde především o téměř bezúdržbové a bleskové řešení zajištění požadovaného zázemí.

betonový plot

Rychlost výstavby

Jednou ze značných předností tohoto způsobu oplocení je rychlost výstavby. Ocení ji zvláště ti, kdo vyžadují rychlé řešení ochrany pozemku před vandaly a dalšími asociálními živly, tímto způsobem lze ohraničit v podstatě jakýkoli terén, ať už se jedná o zahradu kolem rodinného domu nebo chaty, firemní výrobní a skladové prostory, parkovací zóny, obecní a městské neveřejné plochy a mnoho dalších. Rychlost spočívá v jednoduché montáži jednotlivých komponentů, které do sebe zapadají, a pro něž není nutné hloubit základovou jámu. Výkop se provádí pouze pro svislé sloupky v dvoumetrových rozestupech, sloupky se pod zemský povrch zabetonují a po vytvrzení betonu se do jejich drážek zasouvají tenké ploché desky.

cihlová zeď

Oplocení bez starostí

Postaví-li betonový plot firma, jejíž zaměstnanci mají potřebné znalosti, zkušenosti a dovednosti, a je-li na odvedenou práci záruka, vaší jedinou starostí jsou finance. Jedním z důvodů, proč si tento způsob vytýčení hranice pozemku lidé sjednávají, jsou minimální nároky na údržbu. Ta spočívá obvykle pouze v odstraňování usazených mechů a lišejníků a v místech, kde necháte plot porůstat pnoucími rostlinami, nebo jej zarostou keře a stromy, nevyžaduji vaši pozornost několik desítek let. Povrch desek a sloupků není nutné natírat ani penetrovat, je natolik odolný, že si poradí i s náporem sněhu a ledu, i se žhavým letním sluncem či dešťovými srážkami.

5/5 - (1 vote)